Təhsil
Rayonda 107 ümumtəhsil məktəbi vardır. Onlardan 38-zi tam orta, 46-sı ümumi orta, 23-ü ibtidai məktəbdir. Rayon üzrə 7505 nəfər şagirdin təlim-tərbiyəsi ilə 1253 müəllim məşğul olur, onlardan 752-ı ali təhsilli, 501 nəfəri orta ixtisas təhsillidir.
2019-2020-ci tədris ilində rayonun ümumtəhsil məktəblərini 360 məzun bitirmiş, onlardan 218 nəfəri ali və orta ixtisas məktəblərinə keçirilən qəbul imtahanlarında iştirak etmiş, 128 nəfəri, o cümlədən 49 qız müxtəlif ali məktəblərə qəbul olunmuşdur.
Lerik şəhər 1 saylı texniki fənlər təmayüllü liseyin 2001-ci il məzunu Məmmədov Cavid Rövşən oğlu 696 balla, Vizəzəmin kənd tam orta məktəbinin 2012-ci il məzunu Əmirova Nərmin Elşad qızı 675 balla “Prezident təqaüdü”nə layiq görülmüşdür.
Ötən illər ərzində şagirdlərdən tam orta təhsil pilləsindən bir nəfər “Qızıl medal”a, ümumi təhsil pilləsindən 20 nəfər, o cümlədən 14 nəfər qız “Xüsusi nümunəvi şəhadətnamə”yə, müəllimlərdən 6 nəfər “Əməkdar müəllim” adına, 8 nəfər “Tərəqqi” medalına, bir nəfər isə Prezidentin fərdi təqaüdünə layiq görülmüşdür.
2003-2021-ci illər ərzində 6384 şagird yerlik 49 məktəb, o cümlədən Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə 870 şagird yerlik 4 məktəb binası inşa edilmişdir. 1128 şagird yerlik 6, o cümlədən Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə 180 şagird yerlik 1 məktəb binası əsaslı təmir edilmişdir. Hər biri 35 yerlik olmaqla 3 məktəbəqədər müəssisə üçün bina inşa edilmişdir. Boykəndil, Oran, Siyov və Əvilə kəndlərində yeni məktəb binaları və Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Lerik şəhərində 100 yerlik uşaq bağçasının inşa edilmişdir. Təhsil Nazirliyi tərəfindən rayonumuzda 26 yerlik modul tipli məktəblər tikilmiş və Hazırda 2 kənddə modul tipli məktəb tikintisində işlər davam etdirilir.
Ali məktəblərə qəbul imtahanlarında 600-dən yuxarı bal toplayanlar:
S/s | Məzunun adı |
Bitirdiyi məktəbin |
Tədris ili | Yığdığı bal |
---|---|---|---|---|
1 | Əmirova Nərmin Elşad qızı | Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi | 2011/2012 | 675 |
2 | Məmmədov Rəşad Əlibəy oğlu | Lerik şəhər 3 saylı tam orta məktəbi | 2011/2012 | 656 |
3 | Məmmədov Cavid Cabir oğlu | Soru kənd tam orta məktəbi | 2011/2012 | 630 |
4 | Şərbətov Seyran Umrəddin oğlu | Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi | 2011/2012 | 620 |
5 | Ağazadə Elsevər Canəmir oğlu | Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi | 2012/2013 | 660 |
6 | Məmmədzadə Fəqan İmran oğlu | Murya kənd tam orta məktəbi | 2012/2013 | 641 |
7 | Ağayev Anar Əliyar oğlu | Piran kənd tam orta məktəbi | 2012/2013 | 619 |
8 | Səttarzadə Əli İlqar oğlu | Piran kənd tam orta məktəbi | 2012/2013 | 619 |
9 | İbrahimov İbrahim Bəhruz oğlu | Lerik şəhər tam orta internat məktəbi | 2013/2014 | 647 |
10 | Səmədli Fəhmin Abbasqulu oğlu | Züvüc kənd tam orta məktəbi | 2013/2014 | 646 |
11 | Ramazanov Nurlan Zakir oğlu | Lüləkəran kənd tam orta məktəbi | 2013/2014 | 642 |
12 | Dadaşova Nərgiz Arif qızı | Rvarud kənd tam orta məktəbi | 2013/2014 | 606 |
13 | Əhmədova Nazən Qoşqay qızı | Nücü kənd tam orta məktəbi | 2014/2015 | 652 |
14 | Məmmədov Haldun Hikmət oğlu | Züvüç kənd tam orta məktəbi | 2014/2015 | 624 |
15 | Şiriyeva Zərifə Altay oğlu | Lüləkaran kənd tam orta məktəbi | 2014/2015 | 618 |
16 | Qənizadə Fariz Polad oğlu | Lerik şəhər 3 saylı tam orta məktəbi | 2014/2015 | 616 |
17 | İbrahimov Aysel Əzizəli qızı | Veri kənd tam orta məktəbi | 2014/2015 | 615 |
18 | Əzizəlizadə Vəfa Qabil qızı | Monidigah kənd tam orta məktəbi | 2014/2015 | 604 |
19 | Əmirov Nurlan Elşad oğlu | Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi | 2015/2016 | 670 |
20 | Abdullayeva Nuridə Əlixan qızı | Nücü kənd tam orta məktəbi | 2016/2017 | 605 |
21 | Ağazadə Anar Sarvan oğlu | Nücü kənd tam orta məktəbi | 2017/2018 | 603 |
22 | Tağıyev Əmrah Ağalar | Monidigah kənd tam orta məktəbi | 2017/2018 | 655 |
23 | Fətrullazadə Yağmur Vüqar | Züvüç kənd tam orta məktəbi | 2017/2018 | 634 |
24 | Məmmədov Rəvan Rauf | Lərmərud k\ənd tam orta məktəbi | 2018/2019 | 653 |
25 | Həsənzadə Fəhmin Əliqənbər | Pirasora kənd tam orta məktəbi | 2018/2019 | 651 |
26 | Həşimova Nərmin Etibar | Lerik şəhər 3 №-li tam orta məktəbi | 2018/2019 | 612 |
27 | Məmmədli Ümid Ayaz | Bülüdül kənd tam orta məktəbi | 2018/2019 | 650 |
28 | Vəliyev Rəvan Elvin | Monidigah kənd tam orta məktəbi | 2019/2020 | 633 |
29 | Zeynalov Samir Elxan oğlu | Veri kənd tam orta məktəbi | 2019/2020 | 623 |
30 | Səmədli Zaur Abbasqulu oğlu | Züvüç kənd tam orta məktəbi | 2019/2020 | 644 |
Lerik rayon ümumtəhsil məktəbləri
S/s | Məktəbin adı | Direktor | Ünvanı | Əlaqə telefonu |
---|---|---|---|---|
1 | Lerik şəhər 1 saylı texniki fənlər təmayüllü liseyi | Şıxəliyeva Gültəkin Ataman qızı | Lerik şəhəri | 050 311-92-21 |
2 | Lerik şəhər 2 saylı tam orta məktəbi | Babayev Siyavuş Ağaxan oğlu | Lerik şəhəri | 051 556-84-14 |
3 | Lerik şəhər 3 saylı tam orta məktəbi | Mədətova Validə Macir qızı | Lerik şəhəri | 050 561-22-92 |
4 | Lerik şəhər inteqrasiya təlimli internat tipli gimnaziya | Bədəlov Asəf Musa oğlu | Lerik şəhəri | 050 383-30-19 |
5 | Cəngəmiran kənd tam orta məktəbi | Feyruzov Müqəddəs Macir oğlu | Cəngəmiran kəndi | 070 717-95-86 |
6 | Qosmalıan kənd tam orta məktəbi | Hüseynov Kamal Ağa oğlu | Qosmalıan kəndi | 050 512-96-54 |
7 | Orand kənd tam orta məktəbi | Əliyev Qubad Əziz oğlu | Orand kəndi | 055 536-09-00 |
8 | Blaband kənd tam orta məktəbi | Diniyev Rüfət Rufulla oğlu | Blaband kəndi | 051 598-94-74 |
9 | Nuravud kənd tam orta məktəbi | Heydərov Vasif İmanxan oğlu | Nuravud kəndi | 050 561-52-59 |
10 | Mastail kənd tam orta məktəbi | Ramazanov Avdıl Ramazan oğlu | Mastail kəndi | 050 345-14-35 |
11 | Şinngədulan kənd tam orta məktəbi | Əskərov Xansayad Sənan oğlu | Şingədulan kəndi | 050 327-03-86 |
12 | Çayrud kənd tam orta məktəbi | Almasov Eltay Oktay oğlu | Çayrud kəndi | 050 554-22-66 |
13 | Veri kənd tam orta məktəbi | Əliyev Mahir Səməd oğlu | Veri kəndi | 050 724-46-44 |
14 | Monidigah kənd tam orta məktəbi | Babayev Şöyub Əkbər oğlu | Monidigah kəndi | 050 356-67-74 |
15 | Lüləkəran kənd tam orta məktəbi | Ağayev Arzuman Əlipaşa oğlu | Lüləkəran kəndi | 050 971-92-22 |
16 | Pirasora kənd tam orta məktəbi | Xaliqov Alqış Alqulu oğlu | Pirasora kəndi | 050 491-09-67 |
17 | Piran kənd tam orta məktəbi | Məmmədov Rövşən Fəxrəddin oğlu | Piran kəndi | 050 380-49-89 |
18 | Siyov kənd tam orta məktəbi | Əmirov İlham Əvəz oğlu | Siyov kəndi | 050 887-58-76 |
19 | Hamarmeşə kənd tam orta məktəbi | Haşımov Fərman Süleyman oğlu | Hamarmeşə kəndi | 050 611-87-64 |
20 | Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi | Mehtiyev Bəxtiyar Əziz oğlu | Vizəzəmin kəndi | 050 644-05-90 |
21 | Züvüç kənd tam orta məktəbi | Ağayev Sahil İmanqulu oğlu | Züvüç kəndi | 051 797-95-85 |
22 | Nücü kənd tam orta məktəbi | Məmmədov Ədalət İbrahim oğlu | Nücü kəndi | 050 473-32-92 |
23 | Lərmərud kənd tam orta məktəbi | Əliyev Şahvəli Hacı oğlu | Lərmərud kəndi | 050 564-65-35 |
24 | Hamarat kənd tam orta məktəbi | Hadıyev Güloğlan Mirmansim oğlu | Hamarat kəndi | 070 509-62-75 |
25 | Kəlvəz kənd tam orta məktəbi | Quliyev Nizami Bəylər oğlu | Kəlvəz kəndi | 050 568-47-46 |
26 | Vistən kənd tam orta məktəbi | Qubadov Etimad İdris oğlu | Vistən kəndi | 051 837-90-80 |
27 | Tikəband kənd tam orta məktəbi | Əliyev Əlövsət Nuri oğlu | Tikəband kəndi | 050 398-95-12 |
28 | Boykəndil kənd tam orta məktəbi | Əliyev İqrar Xanış oğlu | Boykəndil kəndi | 050 422-52-04 |
29 | Gürdəsər kənd tam orta məktəbi | Məmmədov Nəsibəli İmanxan oğlu | Gürdəsər kəndi | 051 911-07-09 |
30 | Rvarud kənd tam orta məktəbi | Dədəcanov İlham Aşur oğlu | Rvarud kəndi | 050 636-85-70 |
31 | Bülüdül kənd tam orta məktəbi | Şahbazov Rasim Tarverdi oğlu | Bülüdül kəndi | 050 783-66-55 |
32 | Anbu kənd tam orta məktəbi | İbadov Sabir Rahil oğlu | Anbu kəndi | 051 649-23-80 |
33 | Murya kənd tam orta məktəbi | Əhmədov Əhməd Əyyub oğlu | Murya kəndi | 050 543-44-98 |
34 | Günəşli kənd tam orta məktəbi | Hüseynov Cahit Fərzəli oğlu | Günəşli kəndi | 055 964-38-08 |
35 | Soru kənd tam orta məktəbi | Fazilov Vahid Siyab oğlu | Soru kəndi | 050 716-80-24 |
36 | Biləvər kənd tam orta məktəbi | Məmmədov Vasif Cüləli oğlu | Biləvər kəndi | 070 388-54-50 |
37 | Xanagah kənd tam orta məktəbi | Fətullayev Araz Sənham oğlu | Xanagah kəndi | 050 410-54-10 |
38 | Livədirqə kənd tam orta məktəbi | Ağayev Qurban Mirqəvvam oğlu | Livədirqə kəndi | 050 865-34-85 |
Ümumi orta məktəblər | ||||
1 | Şinəband kənd ümumi orta məktəbi | Talıbov Habil Yüzbaşı oğlu | Şinəband kəndi | 050 534-38-07 |
2 | Conu kənd ümumi orta məktəbi | Cabbarov Elxan Mədət oğlu | Conu kəndi | 070 304-54-63 |
3 | Zərikuməco kənd ümumi orta məktəbi | Dadaşov Şöhrət Seyidəmir oğlu | Zərikuməco kəndi | 051 430-53-63 |
4 | Bırkandul kənd ümumi orta məktəbi | Səfərov Abbas Tahir oğlu | Bırkandul kəndi | 070 671-10-30 |
5 | Anburdərə kənd ümumi orta məktəbi | Mehtiyev Adigözəl Təbriz oğlu | Anburdərə kəndi | 051 535-63-35 |
6 | Bobla kənd ümumi orta məktəbi | Məcidov Şəhriyar Məzahir oğlu | Bobla kəndi | 050 764-42-89 |
7 | Noda kənd ümumi orta məktəbi | Mirzəyev Şahrıza Mirzəkişi oğlu | Noda kəndi | 050 611-41-56 |
8 | Şonayçola kənd ümumi orta məktəbi | Hüseynov Əkrəm Salam oğlu | Şonayçola kəndi | 050 380-49-14 |
9 | Kaqoy kənd ümumi orta məktəbi | Paşayev Əvəz Cəlal oğlu | Kaqoy kəndi | 050 593-43-02 |
10 | Anzolu kənd ümumi orta məktəbi | İsmayılov Güloğlan Xerulla oğlu | Anzolu kəndi | 070 958-90-14 |
11 | Bibiyanı kənd ümumi orta məktəbi | Qafarov Nəriman Bəylər oğlu | Bibiyanı kəndi | 050 724-04-54 |
12 | Sors kənd ümumi orta məktəbi | Həsənov Cəlil İsbər oğlu | Sors kəndi | 051 535-63-53 |
13 | Vov kənd ümumi orta məktəbi | Babayev Mirbağır Cəlal oğlu | Vov kəndi | 050 688-72-03 |
14 | Büzeyir kənd ümumi orta məktəbi | Əliyev Mirzəli Xanış oğlu | Büzeyir kəndi | 050 668-36-49 |
15 | Veri Əliabadi kənd ümumi orta məktəbi | Rəhimov Şənlik Şamil oğlu | Veri Əliabadi kəndi | 070 782-62-42 |
16 | Mistan kənd ümumi orta məktəbi | Muradov Şirvan Əlisa oğlu | Mistan kəndi | 050 578-58-71 |
17 | Rəzgov kənd ümumi orta məktəbi | Əzizov Namiq Qəvvam oğlu | Rəzgov kəndi | 051 895-81-39 |
18 | Barzavu kənd ümumi orta məktəbi | Səfərov Zaur Tahir oğlu | Barzavu kəndi | 050 683-86-36 |
19 | Qılqılov kənd ümumi orta məktəbi | Nəzərov Nurlan Abdulla oğlu | Qılqılov kəndi | 051 643-72-53 |
20 | Laman kənd ümumi orta məktəbi | Mənzimov Bəhruz Əziz oğlu | Laman kəndi | 050 527-30-42 |
21 | Dəstər kənd ümumi orta məktəbi | Rəhimov Hafiz Xanbala oğlu | Dəstər kəndi | 051 568-25-53 |
22 | Qələbin kənd ümumi orta məktəbi | Şəvəqqətov Güləli Ağali oğlu | Qələbin kəndi | 051 421-28-61 |
23 | Küsəkəran kənd ümumi orta məktəbi | Yəhyayev Ağayar Kazım oğlu | Küsəkəran kəndi | 050 501-16-16 |
24 | Molalan kənd ümumi orta məktəbi | Əliyev Abdulla Müseyib oğlu | Molalan kəndi | 050 614-82-36 |
25 | Nüvədi kənd ümumi orta məktəbi | Səmədov Zaid Xeybər oğlu | Nüvədi kəndi | 050 437-66-14 |
26 | Andurma kənd ümumi orta məktəbi | Şamiyev Elnur Rəhim oğlu | Andurma kəndi | 050 528-23-93 |
27 | Kələxan kənd ümumi orta məktəbi | Mehdiyev Şəmşad Adıgözəl oğlu | Kələxan kəndi | 050 553-91-90 |
28 | Ləkər kənd ümumi orta məktəbi | Ağayev Ərəstun Məlik oğlu | Ləkər kəndi | 070 249-53-50 |
29 | Əvilə kənd ümumi orta məktəbi | Qəniyev Fikrət Güləş oğlu | Əvilə kəndi | 050 622-23-72 |
30 | Kirəvud kənd ümumi orta məktəbi | Hüseynov Səfail Qiyas oğlu | Kirəvud kəndi | 050 522-98-56 |
31 | Aran kənd ümumi orta məktəbi | Əhədov Cəmil Güləhməd oğlu | Aran kəndi | 051 713-72-23 |
32 | Zenonu kənd ümumi orta məktəbi | Şirinov Paşa Şahüseyn oğlu | Zenonu kəndi | 050 678-40-99 |
33 | Almu kənd ümumi orta məktəbi | İbrahimov Təyyar Qurbanəli oğlu | Almu kəndi | 055 588-17-14 |
34 | Davidoni kənd ümumi orta məktəbi | Mirişov Sucaət Zəki oğlu | Davidoni kəndi | 051 857-57-90 |
35 | Vılıq kənd ümumi orta məktəbi | Dövlətov İltifat Mirəhməd oğlu | Vılıq kəndi | 050 799-06-04 |
36 | Ordahal kənd ümumi orta məktəbi | Əliyev Tahir Şahmirzə oğlu | Ordahal kəndi | 051 874-82-96 |
37 | Vamazğon kənd ümumi orta məktəbi | Bəgəliyev Valeh Mötəbər oğlu | Vamazğon kəndi | 051 889-75-79 |
38 | Haftonu kənd ümumi orta məktəbi | Bəbirov Lətif Əsədulla oğlu | Haftonu kəndi | 051 438-40-79 |
39 | Zövnə kənd ümumi orta məktəbi | Əliyev Elxan Ağaşirin oğlu | Zövnə kəndi | 050 523-00-02 |
40 | Yuxarı Veri kənd ümumi orta məktəbi | Zeynalov Bəxtiyar Bahadır oğlu | Veri kəndi | 050 724-46-44 |
41 | Aşağı Çayrud kənd ümumi orta məktəbi | Qurbanov Əbusəhət Abusalam oğlu | Çayrud kəndi | 050 525-78-12 |
42 | Durğan kənd ümumi orta məktəbi | Məmmədov Famil Məmmədhəsən oğlu | Durğan kəndi | 050 646-86-78 |
43 | Sivəkəran kənd ümumi orta məktəbi | Şərbətov Hikmət Nizami oğlu | Sivəkəran kəndi | 070 543-87-05 |
44 | Lapatin-Qışlaq kənd ümumi orta məktəbi | Cəfərov Amil Sərraf oğlu | Neftçala rayonu | 050-524-54-56 |
45 | Buruq kənd ümumi orta məktəbi | Mirzəyev Zaur Soltanağa oğlu | Buruq kəndi | 070 677-81-78 |
46 | Davradibi kənd ümumi orta məktəbi | Abbasov Fail Rafiq oğlu | Davradibi kəndi | 050 563-35-10 |
İbtidai məktəblər | ||||
1 | Sorsçay kənd ibtidai məktəbi | Mərdiyev Məstiəli Xanəli oğlu | Sorsçay kəndi | 050 424-40-71 |
2 | Kekonu kənd ibtidai məktəbi | Azadov Meybulla Həbulla oğlu | Kekonu kəndi | 050 504-47-28 |
3 | Bilnə kənd ibtidai məktəbi | Məhərrəmov Elməddin Əliməmməd oğlu | Bilnə kəndi | 050 621-62-59 |
4 | Kıncıvo kənd ibtidai məktəbi | Cahangirova Sənubər Sabir qızı | Kıncıvo kəndi | 050 723-62-72 |
5 | Əliabad kənd ibtidai məktəbi | Əbdülov Təcvid Qüdrət oğlu | Əliabad kəndi | 050 429-04-30 |
6 | Ağçay kənd ibtidai məktəbi | Abbasov Aşurəli Qılınc oğlu | Ağçay kəndi | 070 697-32-95 |
7 | Loda kənd ibtidai məktəbi | Verdiyev Rəfail Mirsaleh oğlu | Loda kəndi | 051 770-48-69 |
8 | Ərdəbilə kənd ibtidai məktəbi | Əliyev Mübariz Sərdar oğlu | Ərdəbilə kəndi | 050 641-68-05 |
9 | Axunəheran kənd ibtidai məktəbi | Yəhyayev Mirhəbib Əzim oğlu | Axunəheran kəndi | 050 501-16-16 |
10 | Çeşman kənd ibtidai məktəbi | İsrafilov Tərlan Fərhad oğlu | Çeşman kəndi | 050 386-59-03 |
11 | Babagil kənd ibtidai məktəbi | Vəliyeva Afərdə Əlvan qızı | Babagil kəndi | 050 392-48-37 |
12 | Geskon kənd ibtidai məktəbi | Quliyev Xıdır Hilal oğlu | Geskon kəndi | 051 881-50-79 |
13 | Camaşair kənd ibtidai məktəbi | Mirşahmarlı Kənan Mirxan oğlu | Camaşair kəndi | 051 479-41-31 |
14 | Peştətük kənd ibtidai məktəbi | Haşımova Təranə Qəhrəman qızı | Peştətük kəndi | 050 405-96-87 |
15 | Arta kənd ibtidai məktəbi | Baliyev Əlizamin Miriş oğlu | Arta kəndi | 050 568-23-67 |
16 | Dico kənd ibtidai məktəbi | Kazımov Əmənulla Eyni oğlu | Dico kəndi | 050 632-54-03 |
17 | Təndül kənd ibtidai məktəbi | Əliyev Nurəli Şirəli oğlu | Təndül kəndi | 050 461-29-40 |
18 | Hıramo kənd ibtidai məktəbi | Şiriyeva Sevda Əlimusa qızı | Hıramo kəndi | 025 274-49-36 |
19 | Hücü kənd ibtidai məktəbi | Həsənli Lalə İlham qızı | Hücü kəndi | 051 693-09-11 |
20 | Göydərə kənd ibtidai məktəbi | Əmirov Altay Əvəz oğlu | Göydərə kəndi | 025 277-22-10 |
21 | Osyodərə kənd ibtidai məktəbi | Nağılı Cəmil Təbriz oğlu | Osyodərə kəndi | 050 320-55-12 |
22 | Vıjaker kənd ibtidai məktəbi | Muradov Arzuman Fəxrəddin oğlu | Vıjaker kəndi | 051 558-84-28 |
23 | Aşağı-Tikəband kənd ibtidai məktəbi | Əsgərov Ramiz İslam oğlu | Tikəband kəndi | 051 771-40-89 |